Наша діяльність

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

start

На сьогоднішній день величезне число автомобілів буквально заполонило вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг знаходитися в справному стані, необхідна спеціальна служба по діагностиці несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі, як правило, лише чоловіки. У завдання автослюсаря входить, перш за все, виявлення несправності в автомобілі, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і наладка механізмів автомобіля.

 

Умови праці

Робота автослюсаря здійснюється як у приміщенні , так і на відкритому повітрі.

Робочий день часто не нормований, можлива робота по змінах.

Умови праці: неминуча загазованість повітря. Шум працюючого мотору чи пристроїв. Запах палива, мастил, розчинників, фарб, лаків, електроліту тощо. Режим, ритм праці і переміщення в просторі вільні.

Робоча поза невизначена (залежно від типу виконуваних операцій).

Внаслідок великих фізичних зусиль слюсарями з ремонту автомобілів переважно працюють чоловіки.

 

Ринок праці

На сьогоднішній день професія автослюсаря є доволі поширеною. Якщо на підприємстві є автопарк, то на такому підприємстві завжди є потреба в автослюсарях. Це можуть бути різні приватні підприємства, автобусні парки, парки вантажних автомобілів, служби таксі, заводи.

Самими найпоширенішими місцями працевлаштування є станції технічного обслуговування. Також можна влаштуватися в конструкторські бюро.

 

Освітня підготовка

Навчання фахівців слюсарній справі проводять різні технічні учбові заклади країни. Успішному освоєнню професії сприяє наявність інтересу до техніки, технічної творчості, прагнення працювати на машинах. Ознайомитися з професією можна в різних професійних технічних училищах, автошколах, після чого освіту можна продовжити в технікумах, а також вивчитись за фахом автотранспорту у вищих учбових закладах.

 

Перспективи

Професія автослюсаря є одній з тих, яка потребується в службах переміщення транспортних засобів на сьогоднішній день. Щодня нам постійно доводиться стикатися з яким-небудь виглядом автотранспорту. Будь то особистий автомобіль або суспільний транспорт, за всіма ними потрібний професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту і діагностики автомобіля сьогодні так зажадався в нашій країні.

Отже, після закінчення професійного навчального закладу завжди можна влаштуватися на роботу за спеціальністю, до того ж з порівняно високою заробітною платнею. У агентствах по працевлаштуванню кадрів, а також газетах і интернет-сайтах, які займаються пошуком і наданням роботи, завжди можна знайти вакансію автомеханіка.

 

Водій автотранспортних засобів категорії "С"

start
 

 

Характер роботи

Залежно від специфіки посади водії виконують різні функції: водій-експедитор, водій-кур’єр, водій-охоронник, таксист, перевізник і багато що інше.

Для водія головне - добрий зір (який перевіряється при планових медоглядах), наявність прав потрібної категорії і знання правил дорожнього руху.

Часто професія водія (особливо якщо в невеликій фірмі) передбачає наявність власного автомобіля, на якому водій працюватиме. У такому разі водієві виплачуватиметься додатково амортизація автомобіля.

Більшість професійних водіїв володіють високою емоційною стійкістю, при якій стресова ситуація викликає не розгубленість, а концентрацію і блискавичну реакцію.

Домінуючі види діяльності водія це:

- здійснення транспортних і пасажирських перевезень;

- експлуатація, управління автомобілем;

- спостереження за показниками приладів (амперметра, покажчиків температури води і тиску масла і так далі);

- технічне обслуговування автомобіля (миття, заправка паливом і маслом, мастило, огляд і ін.);

- регулярне проведення оглядів транспортного засобу перед виїздом з гаража;

- виявлення і усунення несправності в результаті поломки на дорозі;

- участь в ремонті автомобіля в стаціонарних умовах.

 

Умови праці

По-перше, особливістю і не дуже приємною цій професії є те, що при всій зовнішній динаміці і свободі пересування у водія сидяча робота. Це джерело великої напруги.

По-друге, в професійній діяльності водіїв існує можливість екстремальних умов праці, коли виникає стресова аварійна, катастрофічна ситуація на дорозі.

По-третє, бувають погані погодні умови – снігопад, ожеледь, туман, які вимагають особливої уваги. У тумані можна не відмітити дорожніх покажчиків, внаслідок чого може статися зіткнення із зустрічним транспортом.

По-четверте, однією з неприємних сторін професії є необхідність ремонту машини в дорозі. У будь-яку погоду (і в грязь, і сніг) доводиться залізати під машину у пошуках несправності, міняти колесо або знатися на моторі.

По-п'яте, знаходячись у відрядженні, водій може виявитися далеко від населеного пункту, тому інколи йому доводиться ночувати в кабіні машини в будь-яку погоду.

До «мінусів» професійної діяльності відноситься також загазованість і запилення повітряного середовища. А рух машини і робота двигуна надають на водія підвищену шумову дію. Такі умови праці водії вважають для себе звичними. «З часом звикаєш до своєї роботи, багато труднощів не помічаєш», - говорить водій. Основна проблема, яка хвилює водіїв автомобілів, - це розбиті дороги.

Не дивлячись на труднощі водії задоволені своєю професійною діяльністю. Причетність до зведення будівельних об'єктів народжує в їх душі гордість за свою працю. «Ти як вітер, коли мчишся по дорозі і везеш необхідний для будівництва груз», - так описує свій стан водій вантажної машини.

 

Ринок праці

На сьогоднішній день професія водія є доволі поширеною. Водії працюють практично на кожному підприємстві. Можна влаштуватися водієм вантажівки, швидкої, пожежної машини, в службу таксі, різні служби доставки та на інші підприємства, де є автомобілі. Маючи відповідну категорію можна влаштуватися водієм автобуса.

 

Освітня підготовка

В лавах водіїв рідко виявляються випадкові люди. У цю професію йдуть за покликаннюм.

Бажання освоїти професію водія автомобіля виникає у молодих людей, як правило, ще в дитинстві.

Більшість водіїв відзначають, що для того, щоб опанувати професію водія автомобіля спеціальна освіта необхідна. «Вчення слід пройти, інакше не поїдеш. Особливо важливе здобування освіти в умовах постійної модернізації транспорту».

Кожен, хто збирається стати професійним водієм, повинен досконало опанувати мистецтво водіння автомобіля. А для цього необхідно не просто знати правила дорожнього руху, а уміти правильно застосовувати їх, постійно аналізувати свої дії на дорозі. Для раціональної експлуатації автомобіля необхідно добре знати його пристрій, правила обслуговування механізмів, агрегатів, приладів.

Деякі водії вважають, що опанування професії водія автомобіля – це дар від Бога, і людина, що має цей дар, може і без освіти стати професійним висококласним фахівцем. «Звичайно, теорію знати необхідно, але практичні навики все-таки важливіше». Проте працевлаштування за даною професією можливе лише за наявності водійського посвідчення на управління транспортними засобами категорії «В», «С», «Д» і «Е», а його можна отримати лише після проходження навчання.

Успішному освоєнню професії сприяє наявність інтересу до техніки, технічної творчості, прагнення працювати на машинах. Необхідні теоретичні знання і практичну підготовку можна отримати в установах початкової професійної освіти, а також на курсах професійної підготовки. Перспективи професійного зростання: підвищення професіоналізму і автоматизму виконуваних дій.

 

Вимоги до індивідуально – психологічних особливостей

Водій, крім гарного здоров’я, повинен мати відповідні якості, які є визначальними у його професії. Увага – одна з найважливіших якостей водія. В процесі роботи напрямок уваги змінюється: вона зосереджена то на засобах керування, то на сприйнятті ситуації на дорозі, або на тому та іншому одночасно. Ось чому вміння розподіляти увагу професійно важливе для водія. Йому необхідно мати також хорошу пам’ять, особливо м’язево-рухову. Водій повинен вміти логічно мислити. Це особливо важливо в період, коли людина вчиться керувати машиною. Важливо також, щоб водій мав і хорошу зорову , оперативну пам’ять, що дозволяє орієнтуватися в дорозі, економити час для пошуку оптимального маршруту. Дуже велике значення для водія має реакція – зворотна дія на ускладнення ситуації руху, а також вміння володіти собою.

Діяльність водія пов’язана з великим нервовим напруженням і вимагає особливої волі та вміння керувати своїми почуттями. Зберігаючи контроль над собою в критичних ситуаціях, проявляючи кмітливість, вольова людина здатна активізувати психічну діяльність, перебороти труднощі, перемогти страх і в результаті прийняти єдине правильне рішення і уникнути дорожньо-транспортної пригоди.

 

Перспективи

Водії – це професія, яка завжди потребується в кожній комерційній компанії. Також є спеціалізовані організації – служби таксі, перевізники, логістичні компанії, кур'єрські доставки і пасажирські перевезення.

Отже, після закінчення професійного навчального закладу завжди можна влаштуватися на роботу за спеціальністю, до того ж з порівняно високою заробітною платнею.

У агентствах по працевлаштуванню кадрів, а також газетах і интернет-сайтах, які займаються пошуком і наданням роботи, завжди можна знайти вакансію водія.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…