Оператор швацького устаткування. Швачка
Швачка здійснює пошиття виробів вручну або на різноманітних універсальних машинках (ґудзикових, петельних, вишивальних, оверлоці тощо). В процесі роботи ліквідовує обрив ниток, міняє шпулі, регулює натягнення ниток і частоту строчки, перевіряє якість крою, відповідність фурнітури кольору і призначенню виробу. У праці поєднуються порівняно прості операції, що тарифікуються по першому і другому розряду (вивертання деталі, видалення нитки тимчасових строчок, вирізання деталей і т. п.) і складніші операції, виконання яких вимагає четвертого і п'ятого розряду (виточка рукава, з'єднання коміра з горловиною та ін.).
Швачка може виконувати весь об'єм роботи (швачка індивідуального пошиття в ательє) або одну з операцій (швачка-моторист у багатосерійному виробництві). Працює в один-двох змінному режимі, індивідуально або у складі бригади, у вільному (швачка в ательє) або заданому темпі (на конвеєрі). Професія має 1-5 розрядів.
Оператор швацького устаткування організовує швейне виробництво, вводить в експлуатацію, обслуговує, програмує, здійснює контроль і поточний ремонт швейного промислового устаткування.
Потреба у швейних послугах виникла ще в камінному віці, коли людині вперше прийшла ідея захистити своє тіло від зовнішніх подразників одягом.
Перша фабрика з шиття одягу з`явилася в ХІХ столітті. Саме в цей період фах швачки зайняв свою нішу на ринку праці. Він став більш популярним.
З часом з`являються нові види тканини, технології і до пошиття одягу висуваються серйозніші вимоги. В роботі оператора швейного устаткування виникають широкі можливості для творчості.