Перукар (Перукар-модельєр)
ПЕРУКАР - спеціаліст, що займається доглядом за волоссям клієнтів, створенням зачісок. Перукар робить різні види стрижок, зачісок, фарбування, хімічну завивку і укладку, займається лікуванням волосся, коригує форму вус і бороди. Деякі перукарі спеціалізуються на постіжорних роботах: виготовленні париків, накладних вус, брів тощо.
Хороший майстер повинен вміти підкреслити переваги і приховати недоліки обличчя відвідувача. За допомогою хорошої зачіски можна скорегувати овал обличчя, зробити межі пропорційнішими і привабливішими. Добре підібрані кольори, тон і спосіб фарбування вигідно представлять відтінок шкіри і очей, приховають сивину. Перукар може бути фахівцем з жіночих, чоловічих або дитячих зачісок, або перукарем-універсалом.
Щоб осягнути ази майстерності, досить пройти курси, яких зараз чимало. Для успішної роботи перукар повинен володіти всілякими прийомами стрижки волосся, вивчити стандартні типи облич і відповідні до них зачіски, орієнтуватися у всьому різноманітті фарб і засобів для хімічної завивки, а також знати, як використовувані в перукарському ремеслі речовини взаємодіють з різними типами шкіри і волосся. Необхідно мати в своєму розпорядженні інформацію, як доглядати волосся, як не пошкодити його, застосовуючи хімікати і різне устаткування.
Освоювати професію рекомендується людям комунікабельним, тактовним, делікатним і терплячим. Перукареві доведеться не лише стригти, але і спілкуватися з відвідувачем, запобігати можливим конфліктам, забезпечити перебування клієнта в перукарському кріслі максимально комфортним і приємним.
Перукар повинен бути трішки психологом, адже йому потрібно прихилити до себе людину, зрозуміти її настрій, допомогти розслабитися. Для роботи у цій професії знадобляться такі риси, як естетичний смак, хороший окомір, розвинене відчуття стилю, точна координація рухів, акуратність.
Перукар – це професія особлива.
Освітня підготовка
Навчання фахівців перукарській справі проводять різні учбові заклади країни.
Успішному освоєнню професії сприяє наявність інтересу до малювання, художньої творчості, прагнення працювати з людьми,знання психології,естетичний смак.
Ознайомитися з професією можна в різних професійних технічних училищах, після чого освіту можна продовжити в технікумах, а також вивчитись за фахом у вищих учбових закладах.
Перукар повинен знати
1. Будову, властивості шкіри та волосся
2. Правила, способи та прийоми виконання робіт
3. Рецептуру фарбуючи та хімічних сумішей; особливості впливу їх на шкіру та волосся
4. Основи моделювання зачісок
5. Правила санітарії та гігієни
6. Напрямки моди поточного сезону
Перукар повинен вміти
1. Виконувати стрижку та укладання волосся в співвідношенні з напрямками моди та особливостями обличчя дорослих та дітей
2. Завивати волосся, робити перманент (завивку хімічним або електричним методом)
Манікюрник
Гарні руки - один з елементів шарму кожної жінки, тому їй потрібно завжди слідкувати за тим, як вони виглядають. Особливу увагу при цьому приділяють нігтям, тому що саме чисті та турботливо оформлені нігті надають рукам акуратності, доглянутого вигляду.
Для того, щоб нігті були здоровими, їм необхідно забезпечити систематичний косметичний догляд, який кваліфіковано та професійно здійснює манікюрниця.
Манікюрниці працюють у перукарнях, у салонах краси, а також можуть мати індивідуальну зайнятість. Їхні послуги завжди користуються попитом.
Манікюрник виконує наступні операції
1. Гігієнічне чищення нігтів на пальцях рук;
2. Обпилювання нігтів для надання їм необхідної форми;
3. Зняття та покривання нігтів лаком;
4. Готування комбінованих кольорів;
5. Дезінфекція інструмента;
6. Організація раціональної та ефективної роботи на робочому місці;
7. Дотримування норм, методів та прийомів безпечного введення робіт.
При наданні послуг з використанням сучасних технологій, манікюрниця виконує операції з нарощування та накладання нігтів та їх художньому розпису.
Манікюрник повинен знати
1. Правила виконання манікюрних робіт;
2. Призначення інструментів, які використовуються;
3. Засоби використання манікюрного інструменту та правила його зберігання;
4. Засоби обслуговування клієнтів;
5. Засади надання першої медичної допомоги;
6. Правила санітарії та гігієни;
7. Виробничу інструкцію,вимоги до якості виконуваних робіт;
8. Правила раціональної організації праці на робочому місці;
9. Інструкції охорони праці;
10. Правила внутрішнього трудового розпорядку.
Для успішної роботи манікюрниця повинна мати розвинену моторику рук (особливо кистей), пальців рук, розвинуте зорове сприйняття, хороший окомір, образну пам’ять, вміння концентрувати увагу, а також мовний і загальний інтелект та обов’язково – творче мислення.
Манікюрниця також повинна бути стійкою людиною, доброзичливою, уважною, сумлінною, витриманою при роботі з клієнтами.
Для успішної роботи манікюрник повинен мати
1. Розвинену моторику рук (особливо кистей), пальців рук;
2. Розвинуте зорове сприйняття ;
3. Хороший окомір;
4. Образну пам’ять;
5. Вміння концентрувати увагу;
6. Мовний і загальний інтелект;
7. Творче мислення.
Манікюрниця також повинна бути емоційно стійкою людиною,доброзичливою,уважною,сумлінною,витриманою при роботі з клієнтами.
Освітня підготовка
Успішному освоєнню професії сприяє наявність інтересу до малювання, художньої творчості, прагнення працювати з людьми.
Ознайомитися з професією можна в різних професійних технічних училищах, після чого освіту можна продовжити в технікумах, а також вивчитись за фахом у вищих учбових закладах.