Наша діяльність

Наша історія

start

Історія Державного навчального закладу «Костянтинівське вище професійне училище» починається з 1926 року, а у 1929 році молоді кваліфіковані слюсарі, токарі, модельники, машиністи паровозів поповнили сім`ю робітників металургійного заводу міста. За час свого існування навчальний заклад було реорганізовано

  • 1926 рік – РУ ( робітниче училище)
  • 1929 рік – ФЗУ ( фабрично-заводське училище)
  • 1973 рік – ТУ № 13 (фабрично-заводське училище)
  • 1984 рік – СПТУ № 113 (середнє професійно-технічне училище № 113)
  • 2003 рік –КПЛ ( Костянтинівський професійний ліцей)
  • 2012 рік – ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище»

За ці роки було підготовлено понад 90 тисяч спеціалістів Сьогодні ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» - один із найкращих навчальних закладів міста, області. Його учні займають призові місця на обласних та Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності, стають переможцями у спортивних змаганнях.

Ці досягнення пов’язані з ім`ям директора Сергія Федоровича Земцова, відмінника освіти України, нагородженого нагрудним знаком «Антон Макаренко», який з 1983 по 2016 рік очолював училище. Психологію переможця Сергій Федорович Земцов, як колишній спортсмен, прищеплював трудовому колективу училища:

«Ми повинні бути серед кращих! Треба ставити високу мету та досягати її!»

Свій трудовий шлях Сергій Федорович починав учителем історії в школі. Там він впевнився, що вибраний шлях до душі, а далі працював майстром виробничого навчання, заступником директора з виховної роботи в професійному училищі. З 1983 року – директор ПТУ №113. Система профтехосвіти – це особлива сфера педагогічної праці. Підготовка кваліфікованих спеціалістів для виробництва та сфери послуг вимагає знання ринку праці, виробництва, сучасних інноваційних технологій.

Різноманітними були назви навчального закладу : РУ, ТУ, СПТУ, КПЛ, сьогодні - ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», але завжди була одна головна мета - готувати фахівців, які займатимуть гідне місце в нашому суспільстві, зможуть протистояти всім життєвим негараздам.

Доля багато разів випробовувала Сергія Федоровича на міцність. В його житті складалися важкі ситуації. А можливо і він сам, маючи незалежний та твердий характер, ніколи не поступався перед проблемами та труднощами. Доводилося Сергію Федоровичу відстоювати систему профтехосвіти, доводити опонентам про необхідність збереження підготовки робочих кадрів в умовах нових економічних відносин.

Щоб успішно підготувати спеціалістів, потрібна якісна матеріальна база. Під керівництвом Сергія Федоровича в КВПУ створені належні умови для успішного навчання і виховання учнів, плідної роботи педагогічного колективу: побудовано газову міні котельню, відремонтовано та обладнано стадіон, спортивний комплекс, автодром, гуртожиток.

Як результат плідної праці колективу - призові місця учнів та педпрацівників училища на регіональних, обласних, Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності та перемоги у спортивних змаганнях.

Сергій Федорович вважав, що спорт – один із головних напрямків виховної роботи з учнями. Збережено та відновлено стадіон «Металург». Вже багато сезонів він приймає на своєму полі футбольні команди шкіл міста та району, які беруть участь у традиційному турнірі на приз почесного випускника училища Сачко Й.К. Систематично проводяться Дні здоров`я для працівників та учнів училища. У концертно-спортивному комплексі працюють спортивні секції, тренажерний зал, проходять спортивні змагання.

Крім господарських та організаторських талантів Сергія Федоровича головне його досягнення – це понад двадцять тисяч випускників, яким він відчинив двері у велике життя – вручив диплом кваліфікованого спеціаліста. За 33 роки директорства Сергій Федорович створив міцний колектив, де досвід ветеранів поєднується з енергією молодості . Є серед майстрів виробничого навчання та викладачів ті, хто у свій час закінчив це училище. З`явились у колективі і трудові династії.

Як керівник Сергій Федорович був вимогливим та твердим та в той же час тактовним та уважним до кожного працівника. Це дозволяло йому у всіх справах опиратися на підтримку колективу та розвивати професійно-технічну освіту України.

Людина історії … Його ще довго будуть називати «народним» директором, згадувати, цитувати, пам`ятати…

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…