Наша діяльність

 

Національно-патріотичне виховання

start
 

Національно-патріотичне виховання учнів наскрізно пронизує весь освітній процес у ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище», органічно поєднує національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, базується на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю нашої країни.

Педагогічні працівники проводять роботу з формування у учнів громадянських якостей, розуміння приналежності до Українського народу. Особливу увагу приділяють учням та сім’ям, які переїхали із території військових дій, сприяють їх адаптації у нових умовах та нових колективах, залучають їх до активної діяльності та участі у позаурочних заходах, надають можливість реалізовувати свій інтелектуальний, творчий, фізичний потенціал на благо України. Проявом патріотичного духу, свідченням формування Української політичної нації стало масове використання української національної та державної символіки, українського традиційного одягу, жовто-блакитних кольорів.

Заходи, які відбуваються в училищі, насичені патріотичними емоціями та переживаннями, активно використовуються приклади мужності й звитяги захисників України як з історичного минулого, так і нинішніх воїнів-героїв, які боронять нашу державу.

Вагому роль у пропагуванні ідеї національно-патріотичного виховання як національного пріоритету України, набутті підростаючою особистістю громадянських якостей, соціального досвіду відіграють молодіжні громадські організації, які залучаються до виховної роботи.

Громадянський компонент виховання найвиразніше втілено у змісті навчальних предметів суспільно-гуманітарного циклу. Вивчення української мови, літератури, історії, географії, правознавства спрямовано на формування переконливого почуття патріотизму й громадянської свідомості учнів, знань про права і свободи громадян, сутність громадянського суспільства.

В училищі відзначаються національні свята та пам’ятні дати, зокрема День захисника України, День Гідності і Свободи, День Збройних Сил України, День Соборності України. У своїй роботі педколектив училища керується методичними матеріалами Українського інституту національної пам’яті, організовує круглі столи, проводить військово-спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотичної пісні, прози і поезії, вшановує сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу.

Головною метою своєї роботи з національно-патріотичного виховання учнів педагогічний колектив училища вбачає в тому, щоб учні, незалежно від їх національності та регіону проживання, ідентифікували себе з Україною, прагнули жити в Україні; розуміли необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою, сприймали регіональну історію як частину загальної історії України, відчували власну причетність до майбутньої долі рідного краю як невід’ємної складової єдиної країни.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…