Наша діяльність

Оператор швацького устаткування. Швачка

start

Швачка здійснює пошиття виробів вручну або на різноманітних універсальних машинках (ґудзикових, петельних, вишивальних, оверлоці тощо). В процесі роботи ліквідовує обрив ниток, міняє шпулі, регулює натягнення ниток і частоту строчки, перевіряє якість крою, відповідність фурнітури кольору і призначенню виробу. У праці поєднуються порівняно прості операції, що тарифікуються по першому і другому розряду (вивертання деталі, видалення нитки тимчасових строчок, вирізання деталей і т. п.) і складніші операції, виконання яких вимагає четвертого і п'ятого розряду (виточка рукава, з'єднання коміра з горловиною та ін.).

Швачка може виконувати весь об'єм роботи (швачка індивідуального пошиття в ательє) або одну з операцій (швачка-моторист у багатосерійному виробництві). Працює в один-двох змінному режимі, індивідуально або у складі бригади, у вільному (швачка в ательє) або заданому темпі (на конвеєрі). Професія має 1-5 розрядів.

Оператор швацького устаткування організовує швейне виробництво, вводить в експлуатацію, обслуговує, програмує, здійснює контроль і поточний ремонт швейного промислового устаткування.

Потреба у швейних послугах виникла ще в камінному віці, коли людині вперше прийшла ідея захистити своє тіло від зовнішніх подразників одягом.

Перша фабрика з шиття одягу з`явилася в ХІХ столітті. Саме в цей період фах швачки зайняв свою нішу на ринку праці. Він став більш популярним.

З часом з`являються нові види тканини, технології і до пошиття одягу висуваються серйозніші вимоги. В роботі оператора швейного устаткування виникають широкі можливості для творчості.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…